sık sorulan sorular

Belka | Sık Sorulan Sorular

Belka hakkında sık sorulan sorular ve kısa cevaplarını bu sayfada bulabilirsiniz. Üstün Alman Teknolojisi ile üretilen Belka inovatif bir üründür.  Aradığınız sorunun cevabını sık sorulan sorular sayfamızda bulamadıysanız, sorularınızı cevaplamaktan memnuniyet duyarız.  İletişim sayfamızdan bize ulaşabilirsiniz.

Belka toz çeker mi?

Belka toz çekmez. Elektrostatik özelliği sayesinde daima temiz kalır. Neden Belka sayfamızdan ürün özelliklerini inceleyebilirsiniz.

Belka’yı duvara kaç kat uygulamam gerekir?
Tek kat uygulamanız yeterlidir.

​Her yüzeye uygulanabilir mi? 
Belka hakkında en sık sorulan sorular dan birisi uygulama yüzeyleridir. Evet ahşap tuğla metal ve cam gibi  farklı yüzeylere uygulanabilir. Hangi yüzeylere uygulanır sayfamızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

Kendim uygulayabilir miyim? 
Evet nasıl uygulanacağı internet sitemiz de mevcuttur. Kolay uygulanır sayfamızdan ve  video galerimizden nasıl uygulanacağını inceleyebilirsiniz.

Belka uygulamasının garantisi var mı? 
Ürünümüze firmamız tarafından verilen garanti süresi 10 

Kullanım ömrü ne kadardır? 

Belkanın kullanım ömrü en sık sorulan sorular dan birisidir. Yakma, kazıma, vb. bir zarar verilmez ise Belka’nın kullanım süresi ömür boyudur.

Belka neme dayanıklı mı?

Belka su bazlı olmasına rağmen, neme maruz kalsa bile deformasyona uğramaz. Duvar kağıdı ve boya’ya göre fark yaratan avantajları için Belkanın Avantajları sayfasını inceleyebilirsiniz.

Belkayı geri çıkarmak istersem, duvarımda bir hasara yol açar mı? 
Hayır uygulamayı çıkardığınız zaman duvarınızda herhangi bir hasara yol açmaz. ​

Bakımını kendimiz yapabilir miyiz?
Evet Belkanın bakımını yapmak hem kolay hem de pratiktir. Yılda bir kez süpürmeniz yeterlidir. ​

Duvara hangi kalınlıkta uygulanır?
Duvara 1,5 – 2 mm. kalınlıkta uygulanır. Yalıtım seviyesini arttırmak veya desen vermek için daha kalın da uygulanabilir.

Belka ne kadar enerji tasarrufu sağlar?
Belka ısı kayıplarını yüksek oranda engeller, iç mekan ısısını koruyarak %40’a varan oranda enerji tasarrufu sağlar. Belkanın ısı yalıtımı özelliğini Sertifikalarımız sayfasından inceleyebilirsiniz.

Belka yangına dayanıklı mıdır ?
Belka yangına karşı dirençlidir, alev almaz özelliği ile yangının diğer odalara geçmesini engeller. Zehirli duman çıkarmaz. Detaylı bilgi için Sertifikalarımız sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Belka sağlığa zararlı mıdır?
Belka pamuk ve mineral gibi organik bileşenlerden oluşup, %100 doğaldır. İçerisinde kimyasal yada sentetik hiçbir madde yoktur.

Kuruması ne kadar sürer? 
Belka’nın kuruması çamaşır kuruma süresi gibi 6-24 saat arası sürmektedir. Bu durum mevsim koşullarına göre farklılık göstermektedir. ​

Belka’nın kaç rengi vardır? 
60 farklı renk seçeneğiyle istediğiniz renk kombinasyonuna ulaşılabilir. Ayrıca Belka renkleri birbirleri ile karıştırılarak binlerce renk tonu elde edilebilir. Örnek Belka uygulamalarını Fotoğraf Galerisi‘nden görebilirsiniz.

Ses izolasyonunda ürün kalınlığı ne kadar olmalıdır?
Tavsiye edilen Belka kalınlığı 25 desibel ses izolasyonu sağlar. Kullanılacak mekanın ihtiyacına göre Belka kalınlığı arttırılarak daha yüksek ses izolasyonu düzeylerine ulaşılabilir.

Belka böcek ve myte barındırır mı?
Belka sizin için böcek olmayan bir ortam yaratır. Araştırmalar, böcek ve myte’ların pH seviyesi 7’den yüksek olan alkali ortamlarda daha kolay ürediğini gösteriyor. Belka böcek ve myte’lara karşı dayanıklı olacak şekilde pH seviyesi nötr olarak üretilmiştir.

Belka uygulanırken veya sonrasında koku yayar mı?
Tamamen organik olan Belka’ya yalnızca su ilave edildiğinden kimyasal bir gaz yayılmasına sebep olmaz. Belka kullanılmadan önce, kullanım sırasında ve kullandıktan sonra kesinlikle kokusuzdur.

Belka hasarlara karşı dayanıklı mıdır? 
Alçıpan birleşim yerlerinde, bina oturmalarında zamanla meydana gelen kılcal çatlakları göstermez. Mobilyaların çarpması, çivi kullanımı yada küçük kazalar sonucunda oluşan hasarlar mala ve su yardımıyla kolayca düzeltilebilir. Belkanın özelliklerini Belka Hakkında sayfamızdan inceleyebilirsiniz.

Belka hangi yüzeylere uygulanabilir?
Belka her yüzeye, hatta kaba inşaata bile uygulanabilir. Belka’nın uygulanabildiği yüzeyler arasında çimento, odun, kumaş, demir, boyalı yüzeyler, duvar kağıdı, sıvasız yüzeyler, mermer, ahşap, cam ve plastik ​sayılabilir.

Aradığım cevabı sık sorulan sorular da bulamadım?

Sorularınız cevaplamaktan memnun oluruz.   İletişim sayfamızdan bize ulaşabilirsiniz.

Üzeri çizilmiş bir Belka nasıl temizlenir?

Video Belka hakkında sık sorulan sorular ve cevapları